Kurosu


 
IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Poziom trudny i bardzo trudny

Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin
Admin

Liczba postów : 39

PisanieTemat: Poziom trudny i bardzo trudny   Sob Paź 21, 2017 2:13 am

Stworzenia agresywne - niebezpieczne, spotkania z nimi najczęściej kończą się tragicznie. Te bestie wyjątkowo cenią sobie przestrzeń osobistą i lubią uświadamiać o tym innych.
Lista jest cały czas aktualizowana przez naszych naukowców, którzy badają i odkrywają nowe gatunki. Zawsze okazują wdzięczność chętnym pomocnikom.

Żabi klan
Opis:Osobniki wspomnianej grupy można najczęściej spotkać w Kraju Ziemi w najbardziej zalesionych miejscach. Ponoć ich "gniazda" znajdują się na Głębokich Moczarach, jednak jeszcze nikt nie zdołał tego zbadać.
Niewiele wiadomo o ich zachowaniach oraz poziomie rozumowania, gdyż każdy napotkany osobnik atakował bez ostrzeżenia.
Przydatne informacje: Chodzą na dwóch nogach niczym ludzie, potrafią używać broni oraz stosować Jutsu. Używają innej chakry niż ludzie. Brak więcej informacji.
Rozmiary: Około 3 metrów.
Występowanie: Rzadkie. Lasy i bagna Kraju Ziemi.
Stopień niebezpieczeństwa: 4/6


Ork Pustynny
Opis: Humanoidalne. Wysokie na około 3 i pół metra. Posiadają najczęściej długie i czarne włosy, związane w kucyk, na czole zaś rogi. Ich skóra przypomina kolor zgniłej zieleni. Wydzielają nieprzyjemny zapach, połączony z potem, krwią i odchodami. Większość osobników jest mocno umięśniona i silna, to samo tyczy się samic. Zazwyczaj noszą przepaski na biodrach, zrobione z niestarannie zszytej skóry lub futra. Zdawałoby się, iż są to istoty rozumne na tyle, aby nienawidzić ludzi za samo ich istnienie. Wyjątkowo okrutne i bestialskie. Uważają, iż nabijanie na pal ciała, to nie tylko dobry odstraszacz na inne plemiona, lecz także świetna dekoracja. Ulubionym hobby jest polowanie na ludzi, do których stosują także niewolnictwo. Dość często napadają na mało uzbrojone wioski, po których najczęściej nic nie pozostaje. Z przyjemnością praktykują również gwałty, nie tylko na kobietach.
Przydatne informacje: Posługują się maczugami lub dzidami. Nie posiadają własnej chakry. Walczą w dość prymitywny sposób. Dominujące osobniki są zazwyczaj nieco inteligentniejsze od swych braci i zdarza im się niekontrolowanie włączać tryb Berserkera - stanowią oni największe niebezpieczeństwo.
Rozmiary: Ponad 3 metry/450 kilogramów. Alfa znacznie przewyższają resztę swymi rozmiarami.
Występowanie: Kraj Ognia,
Stopień niebezpieczeństwa 3/6 | Alfa: 5/6

Chimera
Opis: To ogromna kreatura z trzema głowami - lwią, wężową i kozią. Jest wyjątkowo silna i niebezpieczna. Zazwyczaj trzyma się z dala od ludzkich terenów. To niezwykle trudne do wytropienia stworzenie, lecz niektóre jej organy mają zdrowotne zastosowanie. Krew natychmiastowo przywraca utracone zasoby chakry, wątroba leczy najtrudniejsze schorzenia, a serce ponoć jest w stanie bardzo szybko naprawiać złamane kości.
Przydatne informacje: Każda z głów ma własne zastosowanie: lwia - i najbardziej niebezpieczna, jest w stanie łamać skały za pomocą siły szczęk, które posiadają szereg ostrych kłów, kozia - atakuje najczęściej szarżą przy pomocy rogów, jest również w stanie informować o nadchodzącym niebezpieczeństwie z lewej bądź prawej strony stworzenia, wężowa - widzi wszystko co się znajduje po obu bokach oraz z tyłu stworzenia, gdyż można stwierdzić, iż robi za ogon kreatury, potrafi także kąsać śmiertelnym jadem.
Rozmiary: 3m maksymalnej wysokości i nawet do 8 metrów długości. Około 3 ton.
Występowanie: Kraj Ognia, najczęściej w jaskiniach bądź ruinach.
Stopień niebezpieczeństwa: 5/6

Nure-onna
Zwana także "Mokrą Panią". Jest to wąż z głową kobiety o ogromnych rozmiarach. Nure-onna ma długie i czarne włosy, wężowe oczy oraz język. Niemal nie posiada uzębienia, prócz jadowitych kłów, które przez swą długość wystają z jej ust, mimo prób schowania ich przez stworzenie. Swe ofiary pożera połykają je w całości, jeśli jedzonko jest zbyt duże, wyjmuje żuchwę z zawiasów. Skóra jest na tyle rozciągliwa, by móc pochłonąć o wiele większe od siebie stworzenie.
Przydatne informacje: polując na ludzi udaje topiącą się kobietę. Jest wyjątkowo szybka. Jad jest na tyle żrący by móc stopić metalowy pancerz wojownika.
Rozmiary: do 30 metrów wielkości i 12 ton ciężkości.
Występowanie: Górskie tereny Krainy Fal.
Stopień Niebezpieczeństwa: 5/6

Ranai.

Stworzenie mierzące do 1,5m wysokości, ważące około pół tony, wyglądem przypominające ogromnego, masywnego lwa. Przednie kończyny są kopytami, tylne zaś - jak na lwa przystało - to silne łapy zakończone ostrymi pazurami. Sierść tego zwierzęcia jest zazwyczaj w odcieniach beżu, jednak zdarzają się osobniki o czarnym włosiu. Dorastające samce z biegiem czasu wyrasta grzywa, a następnie rogi, w których zwierzęta kumulują wytwarzaną czakrę, po ich wielkości można określić siłę danego osobnika. Samicom pojawiają się dużo wcześniej niż u samców, lecz są mniejszych rozmiarów. Wraz z rozwojem rogów dzięki wzrostu czakry w organizmie, na ciele zaczynają pojawiać się niebieskie wzory unikalne dla każdego osobnika. Na pierwszy rzut oka zwierzę, od którego bije duma i majestatyczne piękno, wydaje się spokojną istotą, jednak w jego oczach kryje się dzika natura Ranai. Jego spojrzenie jest przenikliwe i paraliżujące. Stworzenia te od wielu lat są obiektem pożądania wśród shinobi ze względu na ogromne pokłady czakry, jakie ich ciała wytwarzają. Największą ilość kumulują w rogach i kopytach, które na czarnym rynku są bardzo cennym towarem. Ludzie przez dekady próbowali ujarzmić te potężne bestie, jednak na próżno - te władcze, opanowane stworzenia, stają się bezwzględne i niezwykle brutalne w walce o dominację. Wszelkie próby zapanowania nawet nad najmłodszymi osobnikami kończyły
się niepowodzeniem. Spokojne, żyjące z dala od ludzi, głęboko w puszczy, agresywnie broniące swych terenów przed intruzami. Niezwykle trudno je znaleźć, a zabić jeszcze ciężej, co czyni je bardziej niezbadanymi i cennymi obiektami. Duże pokłady czakry sprawiają, iż są wyjątkowo silne oraz umożliwiają im szybkie poruszanie.

Hakoshi

Stworzenie mierzące około 6 metrów długości. Jego ciało jest pokryte czarnymi - niczym smoła - połyskującymi na niebiesko łuskami z białymi zakończeniami. Jego głowę tworzy goła czaszka z ostrymi jak brzytwa kłami. Kark i grzbiet zdobi równie czarne co łuski włosie, zaczynające się przy łbie i ciągnące wzdłuż kręgosłupa. Zwierzę to jest wyposażone w 8 długich rogów - 2 z przodu i po 3 z każdego boku. Posiada jedynie przednie kończyny, przypominające gadzie szpony. Jego rybi ogon stanowi połowę długości ciała, czyli około 3 metrów. Hakoshi żyje przy skalistych terenach w bardzo głębokich wodach, gdzie nie dociera światło. Jego oczy są do tego doskonale przystosowane. Stworzenie widzi bardzo dobrze w ciemności, a wzrok zwierzęcia słabnie w świetle. Wyczuwa również zmiany ciśnienia wody, dzięki czemu ma doskonałą orientację w otoczeniu. Pokryty śluzem - niczym ryba - pływa bardzo szybko.
Niezwykle agresywny, wszędzie gdzie się pojawi sieje spustoszenie. Jest postrachem wypływających w te rejony. Zabija każdego kogo napotka na swej drodze, jednak nie dla pożywienia. Żyje dzięki śmierci. Zabijając swą ofiarę wchłania jej siły witalne, co pozwala mu się szybciej regenerować i spowalnia starzenie, dzięki temu może żyć nawet do 500 lat, jeżeli będzie się pożywiał regularnie.

Sasayaki, jest to potwór zamieszkujący głównie zimne i bardzo głębokie wody. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ wielkość dorodnego samca wynosi 9m długości i mierzy 5 m szerokości w największym punkcie, zaś jego waga dochodzi do prawie 10 ton.
Przykrótki pysk zwierzęcia może wyglądać dosyć niewinnie, dopóki nie ukaże on długich i ostrych niczym brzytwa kłów, zdolnych do rozerwania nawet poszycia statku. Z powodu zamieszkiwania głębokich wód, Sasayaki porusza się w dużej mierze, dzięki długim „wąsom”, które odpowiednio pozwalają wymijać przeszkody, czy też zdobywać drobne pożywienie - mowa tu głównie o niewielkich rybach, gdyż zwierzę jest głównie roślinożerne.
Łuski zwierzęcia mają kolor od połyskliwego granatu po czerń i seledynową zieleń. Chociaż płetwy potrafią przy odbitym świetle mienić się lekkim fioletem.
Sasayaki osiąga maksymalną prędkość do 80 km/h przy czym ruchy jego ciała są ledwo wyczuwalne, dzięki czakrze za pomocą której stabilizuje wodę wokół siebie. Pomaga mu to poruszać się wręcz „bezszelestnie” w wodzie.
Ciekawostki:
- Chociaż zęby Sasayaki potrafią przerazić, zwierzę atakuje w dużej mierze swoim ogonem. Smaga nim niemal jak biczem, co pozwala mu na ogłuszenie ofiary na bardzo długi czas, zazwyczaj wystarcza to, by zębami dokończyć resztę.
- W miocie rodzi się zaledwie jedno młode. Ciąża trwa aż 11miesięcy. Samiec potrafi zapłodnić więcej niż 2 samice w jednym akcie kopulacyjnym.


Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Pią Sty 19, 2018 1:18 pm, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://kurosu.forumpl.net
Admin
Admin
Admin

Liczba postów : 39

PisanieTemat: Re: Poziom trudny i bardzo trudny   Pią Sty 12, 2018 4:57 am

Stworzenie uchodzące za mit przez częstość występowania

Gryf
Stworzenia równie niesamowite co niebezpieczne. Waleczne, uparte i piękne. Niejeden władca chciałby posiąść tę bestię, choćby dla samej chęci posiada czegoś tak niezwykłego. Występują w różnych rozmiarach i wyglądach - w zależności od rasy. Zazwyczaj starają się trzymać z dala od ludzi, choć zdarzają się wyjątki. Potrafią być mściwe, przepełnione pychą, a nawet zazdrosne. Nie wszystkie zostały zbadane, wiele informacji może się także nie zgadzać z rzeczywistością. Najczęściej badacze nie mogli na tyle długo przeżyć, aby dowieść swych niepodważalnych racji.

Gryf Królewski
Jeden z najbardziej majestatycznych - połączenie lwa oraz orła. Silne i wielkie skrzydła pomagają w przenoszeniu ofiar do swych gniazd. Orle szpony

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://kurosu.forumpl.net
Admin
Admin
Admin

Liczba postów : 39

PisanieTemat: Re: Poziom trudny i bardzo trudny   Pon Sty 15, 2018 8:03 pm

Leśny Bór
Stworzenie o niezwykle rzadkim występowaniu. Uznawane przez większość za wymarłe. Często jednak są wykorzystywane do straszenia dzieci, by nie zapuszczały się w nieznane lasy. Zdarza się, iż na wsiach ludzie o starszym pokoleniu obwiniają Leśnego Bóra za zabite bydło lub zniknięcie dzieci. Uważają, iż jest to kara za niedbałe zachowanie w stosunku do natury, przez co został mu nadany przydomek "Obrońcy Lasu".
Bestia porusza się głównie na dwóch łapach, używając przednich do skradania się lub szybkiego biegu. Podczas chodzenia dosyć mocno się pochyla, co wygląda, jakby posiadała obrośnięty sierścią garb, przypominający ten u hien. Na głowie wyrasta ostre poroże, które przy szarży stanowi śmiertelne zagrożenie. Gęste futro pojawia się jedynie na wierzchu ciała. Za pomocą przednich łap, przypominających krótsze szczurze, jest w stanie chwytać różne obiekty.
Przydatne informacje: brak
Rozmiary: ponoć wysokość do 4 metrów.
Występowanie: lasy
Stopień niebezpieczeństwa: 6
"Jakże przeleciał mi, Panie, krowę
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://kurosu.forumpl.net
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Poziom trudny i bardzo trudny   

Powrót do góry Go down
 
Poziom trudny i bardzo trudny
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Kurosu :: 
 :: Kompendium wiedzy dla przykładnych samurajów :: Bestiariusz
-
Skocz do: