Kurosu


 
IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Fabuła

Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin
Admin

Liczba postów : 39

PisanieTemat: Fabuła   Sob Lis 11, 2017 8:26 pm

Wojna Trzech Lordów zebrała swe plony - wiele wojowników oraz bezbronnych rodzin oddało życie za przyszłość swych wiosek, gubernatorowie zostali zmuszeni do przekazania sporych sum i tak kończącego się dorobku. Rozegrało się mnóstwo niepotrzebnych i krwawych bitew, przez które wiele dzieci zostało sierotami, zmuszonymi do szabrownictwa. Zapalarką podpalającą konflikt był jeden z gubernatorów Wioski Aichi - Lou Yui, który podpisał umowę z istotnym politycznie rodem Kraju Ognia. Za pośrednictwem poślubienia córki Eiko Hou-Yi miała zostać stworzona potęga handlowa dwóch wielowiekowych rodzin. Którejś z noc Eiko zniknęła, a dowody przedstawiły Lou jako winowajcę porwania. W strachu przed wyrokiem śmierci uciekł do rodzimego Kraju Ziemi, który zapewniał o niewinności oskarżonego. Jako argumenty posłużyły zakazane techniki uzyskiwania informacji od przesłuchujących, na które zgodził się Lou. Nieufna Wioska Chīsana domagała się ekstradycji uciekiniera, na co nie zamierzała przystać Wioska Aichi. Wojna rozpoczęła się spaleniem jednej z niewielkich chłopskich osad Kraju Ziemi.
Niedługo do konfliktu doszedł Kraj Fal, który przyłapał shinobi Kraju Ognia na wykradzeniu Zwoju Zakazanych Technik, opracowanych wieki temu. Wioska Fal uznała ten akt za najgorszą z możliwych sposobów okazania braku szacunku, nie wiedząc czy pewna ilość informacji nie została uzyskana przez wroga. W ramach rekompensaty Kraj Fal postawił ultimatum Kraju Ognia - pozwolenie na uzyskanie informacji ze Zwojów Zakazanych Technik należących do nich. Oskarżona Wioska nie przyznała się do próby kradzieży i nie zgodziła na stawiane warunki. Rozwścieczony Kōtei Kraju Fal nie zamierzał puścić tego płazem. Wykorzystał również konflikt zbrojny pomiędzy pozostałymi i zaatakował Kraj Ziemi, chcąc poszerzyć swe granice.
Wojna trwała zbyt długo, każdy z Krajów wiele stracił, a mało zyskał. Po około ośmiu latach krwawych walk Kōtei Wioski Fal wystąpił o pokój i zaprzestanie mordowania swoich ludzi. Każdy z władców nie miał siły dalej prowadzić bezowocną wojnę i przystał na propozycję, co było wynikiem wielogodzinnych narad dla ustalenia kompromisu. Kraje podzieliły między sobą pewną część swych ziem oraz kosztowności. Został podpisany traktat - w razie wielkiego zagrożenia każdy z trzech Krajów jest zobowiązany udzielić siły militarnej zagrożonemu. Jako że Aichi miała status dominujący podczas wojny uiściła sobie suwerenności pewnej części ziem Kraju Ognia oraz Fal. Niegdyś krążyły plotki, iż każdy z Kōtei podzielił się istotnymi informacjami na temat Klanów w swych Wioskach, gdyż omówione rekompensaty nie wydawały się zbyt satysfakcjonujące dla ludności.

Mimo tego, iż wojna zakończyła się około dekadę temu, większość rodzin dopiero teraz widzi rezultaty odbudowy majątkowej oraz wiosek, które powoli starają się stanąć na nogi. Część najuboższa ludności oraz rolnicy odczuwają skutki o wiele surowiej niż mieszkańcy stolic Krainy Ziemi, Ognia, czy Fal.

Przez wojny i zamieszki, jakie przeszły Kraje utworzyły się przeróżne zgromadzenia przestępcze. Były to czasy gdzie bardziej opłacało się zostać niehonorowym złodziejem niż uczciwym farmerem. Gdy jednak nastał pokój sieroty z szabrownictwa poczęły tworzyć gangi, które z biegiem lat rozrastały się do niebezpiecznych rozmiarów. Niektóre z nich weszły w "posiadanie" osad, od których gromadzą haracz za udzielaną "ochronę". Przeróżne nielegalne używki są najczęściej rozprzestrzeniane przez mafie. Poruszanie się poza bezpiecznymi Wioskami stanowi wysokie zagrożenie, bardzo łatwo trafić na osoby spod ciemnej gwiazdy, które nie pałają się dyplomacją.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://kurosu.forumpl.net
 
Fabuła
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Kurosu :: 
 :: Kompendium wiedzy dla przykładnych samurajów :: Uniwersum
-
Skocz do: