Kurosu


 
IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Polityka i normy społeczne

Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin
Admin

Liczba postów : 39

PisanieTemat: Polityka i normy społeczne   Pon Lis 13, 2017 3:19 am

Obecnie panuje równość społeczna, która zostało wprowadzona około dwadzieścia lat temu, gdy miały miejsce zamieszki i wojny domowe. Władza jest skupiona w rękach dowódcy, obywatele nie mają możliwości decydować o polityce i stanie państwa, jednak zachowują prawo do stowarzyszeń, wyrażania poglądów i wolności gospodarczej. Każdy kraj posiada własnego Kōtei, który pełni władzę absolutną. Starszyzna Rodów ma za zadanie wytypować odpowiednich kandydatów, na których następnie "głosują" jōninowie. Ten który otrzymał najwięcej poparcia zostaje Lordem Wioski. Zmiana osoby pełniącej kadencję następuje po śmierci poprzednika, przejścia na emeryturę lub przez zbyt intensywne problemy zdrowotne.
Istnieją mniejsze Kraje, w których popierana jest monarchia dziedziczna z jednej dynastii. W tego typu Wioskach władza zostaje przekazywana najczęściej dla najstarszego potomka poprzedniego Kōtei.

Czym zajmuje się Kōtei?
To on ustala i przydziela misje dla Shinobi. Zajmuje się sprawami objętymi bezpieczeństwem Państwa i jej mieszkańców. Posiada niemal nieograniczoną władzę, jest najwyższym sędzią i wodzem militarnym. Jest w stanie zmienić prawo w kraju, jeśli zajdzie taka potrzeba - jednak to długi i powolny proces. Kōtei z pewnością musi być świetnym taktykiem, wyróżniać się ponadprzeciętną inteligencją oraz być jednym z najsilniejszych wojowników w danym kraju. W głównej mierze najistotniejsza jest jednak renoma oraz ideologia.

Formalnie nie istnieje podział pomiędzy szlachtą, mieszczanami i chłopami - życie dziewczyny ze wsi jest równie istotne, co tej żyjącej w luksusie, oba przykłady posiadają te same prawa i są karane na równi za dokonane przestępstwa. Na mieszanie krwi nie pozwalają jedynie najstarsze Rody, którym zależy na "czystości" swych córek i synów, co również powoli zanika. Nadal jednak istnieje tak zwany podział "szacunku", polegający na majątku danej rodziny. Przykład: mężczyzna o wysokim dochodzie rocznym wzbudza o wiele większy respekt niż rolnik o niskim budżecie - tego typu sytuacja sprawia, iż wspomniany osobnik posiada nieformalną przewagę społeczną nad osobami pokroju farmera - ma to również związek z konkretnymi stanowiskami zawodowymi - niby równość, ale nie do końca, jak żyć?

Historia powstania Starszyzny Rodów.
Sprzed trzydziestu lat w każdym kraju panowała monarchia dziedziczna. Władza była przekazywana w jednej dynastii z pokolenia na pokolenie. Gdy w Kraju Ziemi doszedł do władzy Himachi Tazu - najokrutniejszy i egoistyczny Lord - ludzie zaczęli się buntować i wywoływać zamieszki. Rozwydrzony Kōtei chcąc pokazać swą władzę, ignorował społeczeństwo i rozpuszczał złoto na własne przyjemności, co niedługo później doprowadziło do wojny domowej. Pozostałe kraje nie mogły pozwolić na swawolenie takiego przypadku i poczęły okazywać poparcie dla coraz biedniejszej ludności Kraju Ziemi. Himachi Tazu został obalony, jednak Aichi musiało mieć nowego Kōtei.
Przez kolejne dziesięć lat Władca był wybierany przez najbogatsze i najstarsze rody, co jednak nie naprawiło sytuacji. Zamieszki stawały się coraz częstsze i okrutniejsze. Mieszczanie oraz chłopstwo domagało się równych praw szlachty. Były w to również włączone Klany wszelkich krajów. Męcząca walka o sprawiedliwość trwała około dekadę, była ona jednak na tyle skuteczna, by zniszczyć długowieczny podział. Dzisiaj każda osoba jest w stanie nabyć ziemię, założyć własny biznes itd.
Wraz z nadaniem równości każdemu żyjącemu człowiekowi, została utworzona Starszyzna Rodów. Głównym jej zadaniem jest wybranie maksymalnie trzech (min. dwóch) kandydatów na nowego Kōtei w danym kraju. Zajmują także stanowisko doradców i biorą udział we wszelkich zgromadzeniach politycznych. To oni przejmują tymczasowe stanowisko Władcy, gdy ten nie jest obecny. Starszyzna Rodów posiada czterech członków - najstarszy z przedstawicieli Klanów, Rodów, Generał Ninja oraz Generał Samurajów.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://kurosu.forumpl.net
 
Polityka i normy społeczne
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Kurosu :: 
 :: Kompendium wiedzy dla przykładnych samurajów :: Uniwersum
-
Skocz do: